Alicja Siarkiewicz

#001 Kobieta pracująca. Moja historia

Podcast Łosiologia – odcinek  pierwszy 

To jego najbardziej się bałam, opowieści o sobie. Przyznam, że dziwnie mówi mi się o sobie, przy nagrywaniu zdałam sobie też sprawę, że ja jestem gadułą i nie umiem za bardzo streszczać tego, co chcę powiedzieć.

Opowiedziałam tę historię, bo jestem z siebie w pewnym stopniu dumna (tu staram się walczyć ze skromnością, bo ja nigdy tego nie przyznaję) oraz powiedzieć o tym, że w życiu nie jest tak, że coś się nam tylko udaje. W większości przypadków jest tak, że sobie na to pracujemy. I że to nasza ciężka praca i wytrwałość składa się na ostateczny rezultat.

Chciałam także wytłumaczyć jaką jestem osobą. Lubię się uczyć, rozwijać i nie lubię tkwić w miejscu, które nie jest dla mnie dobre. Zarówno psychicznie jak i fizycznie, bo tak, praca może nas wykańczać na różnych płaszczyznach

Alicja nagrywa swój pierwszy odcinek pod tytułem "Kobieta pracująca, moja historia"

Kobieta Pracująca – moja historia 

 
 1. Etap 1. To czas szkolny oraz czas studiów. Mieszkałam wtedy w Polsce z rodzicami i z tego okresu mam pierwsze doświadczenia.
 2.  Etap 2.  Wyprowadzka do Norwegii oraz wszystkie prace świata których podejmowałem się właśnie tam. To prawdziwy  miszmasz wszystkiego. To czas największego rozwoju w nauce języka, bo przyjeżdżając do Norwegii nie umiałam ani słowa w tym języku, a mój angielski leżał i kwiczał.
 3. Etap 3. Po 3 latach pracy “wszędzie” dostałam w końcu wymarzoną pracę w geodezji!
 4. Etap 4. Wyprowadzka do Szwecji i zaczynanie wszystkiego od początku

Czekając na publikację tego odcinka trafiłam na książkę Marie Forleo “Everything is figureoutable”. Marie to znana postać w świecie biznesu i rozwoju i mimo, że osiągnęła bardzo dużo i podejrzewam, że ma miliony na koncie to widzę w jej historii kawałek tej mojej.

Ciągłe zmienianie pracy i dążenie za czymś, czego pragniemy bardziej, co będzie dla nas lepsze i bardziej atrakcyjne w danym momencie.

Jednym słowem zapraszam do wysłuchania odcinka! Bądź wyrozumiały, to moje pierwsze nagranie, to nauka czegoś nowego, taka kolejna nowa praca.

Daj znać jak wyszło!

16 Comments

 1. Gosia Permalink

  Jest pięknie. Czekam na następne odcinki.

  Reply
 2. Kubuś Permalink

  Dobra robota, tak trzymaj powodzenia !!!

  Reply
 3. Margo Permalink

  Jesteś niesamowitą dziewczyną. I jestem dumna z tego, że mogę powiedzieć, że Ala wspaniała dziewczyna wpadała czasem z moją córką do naszego domu na herbatke.

  Reply
  1. Permalink

   Dziękuje za miłe słowa. Zawsze było miło wpaść na herbatkę i zjeść coś dobrego. Pozdrawiam serdecznie.

   Reply
 4. Amelia Permalink

  Super!Gaduła 😃.To chyba gdzieś w genetyce się zakorzeniło 🤫😉.Podoba mi się Twoje gadanie. I jakby…jesteś teraz bliższa, choć odrobinę bo tak naprawdę przecież się nie znamy.Dziękuję.

  Reply
  1. Permalink

   No gaduła, ale pracuję nad tym. Cieszę się, że się podoba. Mam najdzieję, że kolejne odcinki też się spodobają.

   Reply
 5. Krystyna Permalink

  👌 Super dziewczyno !
  Podoba mi sie Twoje zdrowe podejscie do zycia i bede z zaciekawieniem wysluchiwac kazdego odcinka 😊

  Reply
 6. Zuzia Permalink

  Alu fantastycznie się Ciebie słucha 🙂 cieszę się, że spotkałam ciebie kiedyś na swojej drodze. Pozdrawiam

  Reply
 7. Paula Permalink

  Ala gratuluję zapału i zawziętości w dążeniu do celu!
  Super podcast 👌

  Reply
 8. Alicja Permalink

  Alicja,
  Znalazłam cię przypadkiem ale od razu wysłuchałam podcasts. Yep, jak mieszkałam w Niemczech a potem w UK to każdy mówił ale co się udało. A mi się nie udawało tylko zapieprzałam. Trzy prace, studia wieczorowe na uniwerku w Edynburgu… Znasz to 😉 dzięki za namiar na Gazelę. Mieszkam na wsi w Walii wśród gór więc naprawdę kopa w tyłek i zacznę więcej tam bywać 🥰 trzymaj się

  Reply
  1. Permalink

   Tak już to jest chyba, że widać tylko ten ostateczny rezultat, który jest “sukcesem”. Nie byłam nigdy w Walii, ale domyślam się, że masz gdzie spacerować 🙂 podeślij kiedyś jakieś zdjęcie!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *